Organizator: Grupa MTP

Prelegenci

Kuba Bielak

Kuba Bielak

Dziennikarz Motoryzacyjny

Na Atlantydę

Na Atlantydę

Hanna Bielerzewska - blogerka, podróżniczka, specjalistka od odkrywania miejsc niedostępnych, zapomnianych oraz takich ze skomplikowaną historią i sytuacją Polityczną.
Hanna, to bardzo energiczna i pozytywna osoba, która nie boi się podróżniczych wyzwań. W swoich podróżach, zwiedziła już pond 60 krajów, a w kilku z nich mieszkała. Dużą popularnością cieszą się jej poradniki dla osób podróżujących. Na Atlantydę nie boi się również ryzyka, chętnie zwiedza nawet te kraje, których z różnych powodów nie ma na mapach, gdzie panuje niepewna sytuacja polityczna i społeczna. Właśnie to będzie tematem jednego ze spotkań.

Emil Witt

Emil Witt

Polski podróżnik, specjalizujący się w Ameryce Południowej a szczególnie w podróżach po Amazonii.
Emil Witt 24l., który od 6 lat eksploruje amazońskie lasy deszczowe, odwiedza rdzenne plemiona oraz przywozi reportaże z mało znanych zakątków Amazonii. Celem jego poszukiwań, było zarówno dotarcie do Indian żyjących w jak najbardziej tradycyjny sposób, jak i osobiste doświadczenie takiego stylu życia poprzez samotne wyprawy w głąb puszczy.

Podróżne Opowieści

Podróżne Opowieści

Łukasz i Magda, podróżnicy i influencerzy. Szczegółowo relacjonują swoje podróże, głównie po Azji i Australii
Łukasz i Magda, podróżnicy i influencerzy. Szczegółowo relacjonują swoje podróże, głównie po Azji i Australii

Jakub Głaz

Jakub Głaz

krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych
Z wykształcenia architekt. Zajmuje się popularyzacją i krytyką architektury w prasie, radiu i telewizji oraz działaniami na rzecz naprawy miast, współtwórca poznańskiej inicjatywy “Centrum Otwarte” zajmującej edukacją i animacją działań w zakresie architektury i urbanistyki. Współautor książki dla dzieci i dorosłych „Wspólne nie znaczy niczyje” oraz telewizyjnego cyklu „Księga Przestrzeni”. Jeden z laureatów zeszłorocznej nagrody dziennikarskiej Izby Architektów RP.

Bolesław Stelmach

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Bolesław Stelmach

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach, prof. WSPA, to jeden z najbardziej uznanych polskich architektów. Jest absolwentem i doktorem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Habilitację uzyskał na WA Politechniki Warszawskiej. Założyciel biura Stelmach i Partnerzy, autor projektów nagradzanych w kraju i za granicą. Wśród nich znajduje się rozbudowa Sejmu RP, Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Centrum Hydroterapii „Atrium” w Nałęczowie (Nagroda Główna SARP za 2004 r.), oddziału NBP w Lublinie (nagroda MKiDN za najlepszą rewaloryzację), Centrum Chopinowskiego w Warszawie i rewaloryzacji Parku w Żelazowej Woli (projekty nominowane do nagrody architektonicznej Mies van der Rohe Award) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Nagroda Główna SARP za 2016 r.).

Wojciech Małecki

Małeccy Biuro Projektowe

Wojciech Małecki

Małeccy Biuro Projektowe
Absolwent (1995) Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 1997 wraz z żoną Joanną prowadzi wspólną pracownię MAŁECCY biuro projektowe. Najważniejsze osiągnięcia: – laureat w konkursie na Centrum Kulturalne i Religijne w Japonii (1995), – wyróżnienie w konkursie Architektura Roku 2011 Wnętrze Centrum Konferencyjnego ING, – wyróżnienie w konkursie Architektura Roku 2012 Zespół Mieszkaniowy Enklawa Modernistyczna w Katowicach, – wyróżnienie w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2013 – Zespół Sportowy Bażantowo w Katowicach, – współautor nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach (nagrodzony w 2018 roku: Bryłą Roku, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki, Grand Prix SARP, Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018, Najlepszy Obiekt i Najlepsze Wnętrze w konkursie Architektura Roku SARP 2018), nowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, przebudowy Ambasady RP w Abudży, Kopenhadze, Sztokholmie, nowej Rezydencji Ambasadora RP w Sztokholmie, Konsulatu RP w Winnicy, Instytutu Polskiego w St. Petersburgu oraz wieloletni członek Zarządu SARP Katowice.

Krystian Nawrocki

Krystian Nawrocki